Zajęcia terenowe w Mucznym

W dniu 14 października dzieci z klas 0-III  w ramach zajęć terenowych pt.: „Mieszkańcy lasu” odwiedziły  Nadleśnictwo Stuposiany.

 Spotkały się tam z Panią Eweliną Górną-Baran, która  była w tym dniu naszą przewodniczką po Nadleśnictwie. Dzieci  zobaczyły Plenerowe Muzeum  Wypału Węgla Drzewnego, odwiedziły zagrodę pokazową żubra, Centrum Promocji Leśnictwa w tym Centrum Edukacyjne i Pawilon Wystawowy przy CPL, a także nowo wybudowany Kościół.  Pani Ewelina poprowadziła bardzo ciekawe zajęcia edukacyjne, opowiedziała także ciekawostki z życia żubrów. Dzieci miały okazję sprawdzić swoje wiadomości na temat rozpoznawania grzybów. Jak się okazało, miały bardzo dużą wiedzę i świetnie odpowiadały na pytania.  Następnie wszyscy zjedli pyszny obiad, a  na koniec  obejrzeli  film z wypuszczania żubra na wolność pt.: „Ocalony świat”.

Z tego miejsca bardzo serdecznie dziękuję p. Ewelinie, która zawsze znajduje dla nas czas, a także z wielkim zaangażowaniem  i oddaniem wprowadza nas  w tajemniczy świat przyrody. Dziękujemy bardzo ks. Proboszczowi Stanisławowi Gołyźniakowi, na którego  zawsze można liczyć. Nigdy nie odmawia. Poświęcając swój wolny czas, wozi nas z miejsca na miejsce.

Dominika Podstawska

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Polana