Chór parafialny

Poprawiono: sobota, 14, czerwiec 2014

 

Chór parafialny tworzą amatorzy, którzy po prostu lubią śpiewać. Nikt z nas nie jest profesjonalistą.

Początki chóru to listopad 2009 roku tuż przed obchodami Dnia Niepodległości. To wtedy dosłownie garstka osób zebrała się i poprosiła księdza Tadeusza o prowadzenie chóru.

Potem dołączyli następni chętni. I tak zaczęło się wspólne śpiewanie, co piątkowe próby i niedzielne uświetnianie Eucharystii. Po raz pierwszy śpiewaliśmy właśnie na uroczystej Mszy świętej 11.11.2009 roku.

Potem były Cecylki- wspólne śpiewanie, które animował chór na świetlicy 22 listopada 2009 r. w dniu św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej. 6 stycznia 2009 r. występowaliśmy na jasełkach, po których również animowaliśmy śpiew. Pod koniec stycznia 2009 r. chór kolędował po wsi zbierając na zabawę choinkową- z uzbieranych pieniędzy opłaciliśmy orkiestrę, resztę przeznaczając na gitarę chórową z której także korzysta szkoła. Odbyło się spotkanie opłatkowe, potem spotkanie wielkanocne a w maju 2009 r. integracyjny wyjazd w Tatry. Chór włączył się także w organizację  pikniku rodzinnego, występował między innymi w kabarecie ?To i owo? oraz brał aktywny udział w organizacji całej imprezy.

W czerwcu 2009 r. pożegnaliśmy księdza Tadeusza, który odchodził z naszej parafii imprezą zorganizowaną w Noc Świętojańską. Oficjalne pożegnanie odbyło się na Mszy świętej na której ksiądz Tadeusz obiecał że przekaże nas w dobre ręce czyli swemu następcy. I tak się też stało, bo po wakacjach opiekę nad chórem przejął nowy katecheta ks. Janusz Rabiniak. Ks. Janusz prowadził nas rok. A w sierpniu 2011 roku opiekę nad chórem przejął ks. Damian Kempa i tak jest do dnia dzisiejszego.

Chór ma wciąż formułę otwartą zapraszamy do nas wszystkich lubiących śpiewać lub grających na instrumentach. Spotykamy się na próbach w każdy piątek po Mszy świętej.

Wszystkich parafian prosimy o wsparcie modlitewne.

Karolina Smoleńska

 

  • chor1
  • chor2
  • chor3
  • chor4
  • chor5
  • chor6

Copyright 2012. Joomla Templates 2.5 | Polana